HomeEIT 5G Turbo – Akcelerator dla twórców RunvidoaktualnościEIT 5G Turbo – Akcelerator dla twórców Runvido

EIT 5G Turbo – Akcelerator dla twórców Runvido

 

EIT Urban Mobility Co-founded by the European Union

EIT 5G Turbo to akcelerator wspierający startupy pracujące nad technologami 5G i usługami łączności, aby rozwijać technologie z zakresu mobilności miejskiej. UltronAR zakwalifikował się do akceleratora. 62 cheap replica rolex datejust m126301 0016 41mm mens silver tone startupy spośród 244 wniosków wybrano do udziału w tematycznych programach akceleracyjnych EIT Urban Mobility.

Akceleratory EIT Urban Mobility

EIT Urban Mobility posiada wsparcie Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Inicjatywa ta działa na rzecz przyspieszenia pozytywnych zmian w mobilności, aby przestrzenie miejskie były bardziej przyjazne do zamieszkania. 

EIT zrzesza organizacje biznesowe, edukacyjne i badawcze w celu tworzenia dynamicznych partnerstw transgranicznych. Są to wspólnoty innowacji i każda z nich poświęcona jest poszukiwaniu rozwiązań dla konkretnego Bateria długopisu e papierosy Kontrola temperatury globalnego wyzwania. Wspólnota Innowacji EIT opracowuje innowacyjne produkty i usługi, dodatkowo zakłada firmy i szkoli nowe pokolenia przedsiębiorców. 

Nowe technologie mogą mieć zastosowanie w transporcie ludzi, towarów i odpadów w inteligentny sposób. Wspierając innowacje i transformacje, można poprawić jakość życia ludzi i usprawnić mobilność, tak aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery, co zwiększy konkurencyjność gospodarki europejskiej. Skutkiem tego mogą być rozwiązania dla rzeczywistych problemów w miastach. Wśród wyzwań stojących przed ludzkością są np. rosnąca populacja miast, sposób budowania i utrzymania infrastruktury, ekonomiczne i środowiskowe koszty zatłoczenia. Wymienić można również żądania większej dostępności i bezpieczeństwa oraz pytania, jak poprawić między innymi jakość powietrza.

UltronAR w programie 5G Turbo

Wśród dwudziestu wybranych startupów do programu EIT 5G Turbo znalazła się aplikacja twórców Runvido-UltronAR. Mają oni szansę na zaprezentowanie możliwości i rozwiązań oferowanych przez aplikację, wskutek których może dojść do poprawienia modelu mobilności miejskiej. Prezentacje odbędą się w dniach 6-7 lipca 2022 w mieście Vigo.  

Akcelerator 5G Turbo

EIT 5G Turbo to jeden z tematycznych programów akceleracyjnych firmy Business Creation. Jest to program mający na celu przeniesienie startupów mobilności na wyższy poziom, który finansuje Unia Europejska. 5G Turbo wspiera startupy pracujące nad technologiami 5G i usługami łączności. Program ma dwa etapy. Pierwsze dwa miesiące obejmują przeniesienie firmy na wyższy poziom, dzięki dostosowanej do programu ofercie. Po upływie tego czasu zakwalifikowane startupy wezmą udział w Demo Day. Podczas tego wydarzenia wybrane zostanie 10 najbardziej obiecujących startupów, które następnie przez kolejne cztery miesiące będą kontynuować podnoszenie poziomu firmy.   

Na sam koniec programu odbędzie się ostatnia impreza Demo Day, podczas której komisja wyłoni cztery najbardziej obiecujące i odnoszące sukcesy startupy, które zyskają wiele poleceń w zakresie inwestycji. Program ten prowadzą: NextMove, Carnet, CTAG, Niedersächsisches Forschungszentrum Fahrzeugtechnik, Mobile World Capital Barcelona oraz FundingBox.    

Czytaj więcej

Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PL