HomeArt & Children Dusseldorf wernisaż wystawy multimedialnejaktualnościArt & Children Dusseldorf wernisaż wystawy multimedialnej

Art & Children Dusseldorf wernisaż wystawy multimedialnej

Art & Children Dusseldorf. Innowacyjna wystawa po raz pierwszy gościła w Pawilonie Polskim na Dubai World Expo 2020. W konsekwencji, w listopadzie 2021 roku odwiedziło ją prawie 40 000 gości. Wystawa została ponownie zaprezentowana w Niemczech. Wystawa miała miejsce w otwartej przestrzeni Biblioteki Centralnej w Dusseldorfie. Biblioteka znajduje się przy Konrad-Adenauer-Platz 1.

Otwarcie wystawy odbyło się we wtorek, 20 września 2022, godz. 15:00. Autorką wystaw jest Sylwia Grochowska – artystka, historyk sztuki i fotograf z Warszawy. Był to oficjalny wernisaż naszej multimedialnej wystawy Art & Children Dusseldorf, gdzie poprzez nowe technologię i rozszerzoną rzeczywistość dzieci opowiadają o sztuce i słynnych malarzach.

Partnerami projektu są: Instytut Polski Düsseldorf, Biblioteka Centralna KAP1 Düsseldorf, Dr. Norbert Kamp, dyrektor Stadtbüchereien Düsseldorf, Miasto Düsseldorf oraz Pani Burmistrz Dusseldorfu Klaudia Zepuntke. Partnerem wydarzenia było również Miasto Stołeczne Warszawa w ramach partnerstwa miejskiego Düsseldorf-Warszawa.

Art & Children to instalacja multimedialna składająca się z fotografii, filmu, aplikacji i hologramu. Łączy przy tym aspekt twórczy z edukacją. Otwiera dzieci (i nie tylko) na dziedzictwo kulturowe i odkrycia estetyczne spopularyzowane przez nowe technologie. Bez wątpienia, wykorzystanie technologii AR ubogaca tradycyjne formy przekazywania sztuki.

Obcowanie z wizerunkami na twarzach małych modeli, inspirowanych przez ważnych malarzy, pozwala dzieciom z całego świata zapoznać się z dziełami znanych mistrzów. Co więcej, w pełni interaktywna wizyta na wystawie jest możliwa za pośrednictwem aplikacji Runvido.com. Aplikacja jest całkowicie darmowa, zatem każdy mógł doświadczyć wrażen, które oferowała wystawa.

Czytaj więcej

Nouvelles

One thought on “Art & Children Dusseldorf wernisaż wystawy multimedialnej

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

fr_FR