HomeArt & Children Dusseldorf wernisaż wystawy multimedialnejaktualnościArt & Children Dusseldorf wernisaż wystawy multimedialnej

Art & Children Dusseldorf wernisaż wystawy multimedialnej

Art & Children Dusseldorf. Innowacyjna wystawa po raz pierwszy gościła w Pawilonie Polskim na Dubai World Expo 2020. W konsekwencji, w listopadzie 2021 roku odwiedziło ją prawie 40 000 gości. Wystawa została ponownie zaprezentowana w Niemczech. Wystawa miała miejsce w otwartej przestrzeni Biblioteki Centralnej w Dusseldorfie. Biblioteka znajduje się przy Konrad-Adenauer-Platz 1.

Otwarcie wystawy odbyło się we wtorek, 20 września 2022, godz. 15:00. Autorką wystaw jest Sylwia Grochowska – artystka, historyk sztuki i fotograf z Warszawy. Był to oficjalny wernisaż naszej multimedialnej wystawy Art & Children Dusseldorf, gdzie poprzez nowe technologię i rozszerzoną rzeczywistość dzieci opowiadają o sztuce i słynnych malarzach full report.

Partnerami projektu są: Instytut Polski Düsseldorf, Biblioteka Centralna KAP1 Düsseldorf, Dr. Norbert Kamp, dyrektor Stadtbüchereien Düsseldorf, Miasto Düsseldorf oraz Pani Burmistrz Dusseldorfu Klaudia Zepuntke. Partnerem wydarzenia było również Miasto Stołeczne Warszawa w ramach partnerstwa miejskiego Düsseldorf-Warszawa.

Art & Children to instalacja multimedialna składająca się z fotografii, filmu, aplikacji i hologramu. Łączy przy tym aspekt twórczy z edukacją. Otwiera dzieci (i nie tylko) na dziedzictwo kulturowe i odkrycia estetyczne spopularyzowane przez nowe technologie. Bez wątpienia, wykorzystanie technologii AR ubogaca tradycyjne formy przekazywania sztuki.

Obcowanie z wizerunkami na twarzach małych modeli, inspirowanych przez ważnych malarzy, pozwala dzieciom z całego świata zapoznać się z dziełami znanych mistrzów. Co więcej, w pełni interaktywna wizyta na wystawie jest możliwa za pośrednictwem aplikacji Runvido.com. Aplikacja jest całkowicie darmowa, zatem każdy mógł doświadczyć wrażen, które oferowała wystawa more info here.

Czytaj więcej

Nouvelles

One thought on “Art & Children Dusseldorf wernisaż wystawy multimedialnej

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

fr_FR