HomeTingatinga x RunvidoaktualnościTingatinga x Runvido

Tingatinga x Runvido

Runvido ożywiło obrazy E.S Tingatinga. Zobacz niezwykłe pocztówki w technologii AR

Podczas aukcji, która odbyła się 27 lutego 2023 roku w domu aukcyjnym – DESA Unicum w Warszawie licytowano 24 obrazy namalowane przez zanzibarskich malarzy. Cztery z nich: Walka z wężemBawół afrykański, Kobiety i Przed chatą autorstwa Edwarda Saida Tingatinga zostały przetworzone w rzeczywistości rozszerzonej w aplikacji Runvido, dzięki której tradycyjne malarstwo ożywa. 

Ceny, za jakie wylicytowano obrazy Tingatinga wahają się od 6 do 8 tysięcy złotych.

Obrazy Tingatinga
Obrazy wystawione na aukcję autorstwa E.S. Tingatinga

W Desie po raz pierwszy ożywiono obrazy dzięki aplikacji Runvido!

Po zakończonej aukcji, uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zapoznania się z działaniem aplikacji Runvido na licytowanych obrazach. Te niesamowite dzieła sztuki łączą w sobie tradycyjne malarstwo z nowoczesnymi technologiami. To pozwala na ich interaktywne ożywienie. 

Na wydarzenie przygotowaliśmy 1200 pocztówek z obrazami Edwarda Saida Tingatinga w wymiarze 10x10cm. 

Po zeskanowaniu pocztówek za pomocą aplikacji Runvido ukażą Ci się filmy, dzięki którym dowiesz się o projekcie “Dekalog wartości”. Poznasz życie społeczne i edukacyjne mieszkańców Zanzibaru.

Runvido – jak to działa?

Za pomocą nowoczesnej technologii, “ruchome” pocztówki pozwalają na interakcję z widzem. Dzięki temu, możesz cieszyć się nie tylko pięknem samego obrazu, ale również doświadczeniem, jakie niosą za sobą jego interaktywne wizualizacje. Pozwól sobie na wyjątkowe wrażenia i zainspiruj się nowoczesnymi dziełami sztuki, które ożywają za pomocą Runvido. Wystarczy, że zeskanujesz pocztówkę za pomocą darmowej aplikacji i… oto obraz staje się animacją na Twoim ekranie!

Cieszymy się, że mieliśmy możliwość zaprezentowania gościom aukcji naszej aplikacji. Połączenie sztuki i technologii staje się coraz bardziej popularne oraz wydaje się być nieuniknione.

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

fr_FR