HomeTydzień StartupówaktualnościTydzień Startupów

Tydzień Startupów

Tydzień Startupów to wydarzenie, które odbyło się w dniach od 5 do 12 kwietnia 2019 roku. Celem firmy Runvido jest ekspansja na rynek europejski. W tym celu, wraz z siedmioma innymi warszawskimi firmami udaliśmy się do stolicy Nadrenii Północnej-Westfalii na Tydzień Startupów.

Runvido chce bowiem zainteresować swoim produktem niemieckie koncerny. Wstępem do tego była prezentacja w Duesseldorfie. Pięciominutowy pitch miał przekonać publiczność o potencjale i oryginalności pomysłu na biznes. 

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK) pomogła zorganizować spotkania z potencjalnymi partnerami, klientami i inwestorami. Informacja o oferowanym produkcie i innowacyjnym rozwiązaniu opartemu o rzeczywistość rozszerzoną znalazła się na stronie Deutsche Welle.

Historia pojawienia się Runvido na Tygodniu Startupów

Grzegorz i Natalia Ciosek, oglądając „Harry’ego Pottera”, kiedy w filmie ożywały strony magicznych ksiąg, zaczęli zastanawiać się, czy podobne technologie można by zastosować w komunikacji z klientami. Po zgromadzeniu potrzebnych informacji okazało się, że jest to możliwe. Kluczem do powstania całej magii jest Augmented Reality, czyli „rozszerzona rzeczywistość”. Wystarczyła jedynie aplikacja, która kojarzy zdjęcie z przypisanym jej filmem. Przedsiębiorcy postanowili wcielić w życie ten plan i stworzyli aplikację, która ożywia materiały 2D. Szybko okazało się, że to rozwiązanie może być zastosowane w wielu różnych branżach, a na dodatek na wiele różnych sposobów. Faktem jest, że technologia ta ma ogromne, nieskończone możliwości, które ogranicza jedynie ludzka wyobraźnia.

We wrześniu 2017 r. powstała firma Runvido, a już kilka miesięcy później zyskiwała już zainteresowanie pierwszych klientów. Teraz już z aplikacji Runvido korzysta więcej znanych marek, banków i różnego rodzaju media. – To skuteczny sposób komunikacji z klientem – przekonuje Grzegorz Ciosek. – Na nośniku można zmieścić więcej informacji niż na tradycyjnej ulotce – wyjaśnia. Dodaje, że korporacje mogą dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzić nawet 70% kosztów druku. Przekaz również okazuje się być bardziej efektywny. – Klienci szybciej decydują się na zakup – dodaje Natalia Ciosek, która teraz chce zainteresować produktem niemieckie koncerny.

Tydzień Startupów

Więcej

Nouvelles

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

fr_FR