HomeWystawa Art & Children z udziałem Runvido na Expo 2020 DubaiaktualnościWystawa Art & Children z udziałem Runvido na Expo 2020 Dubai

Wystawa Art & Children z udziałem Runvido na Expo 2020 Dubai

Wystawa Art & Children, jako reprezentant Polski, uroczyście zainaugurowała swoją obecność 1 października 2021 roku na Expo 2020 Dubai. W trakcie trzech miesięcy od otwarcia Pawilonu Polski odbyło się wiele wydarzeń promujących polską kulturę, gospodarkę, ale także potencjał biznesowy firm. Kulminacyjnymi momentami były Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze 6 grudnia 2021 r. i Dzień Polski 7 grudnia 2021 roku. Organizatorem udziału Polski na Expo 2020 Dubai oraz kompleksowego programu gospodarczego jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Pawilon Polski to też miejsce przyjazne dzieciom. Najmłodsi w specjalnej strefie warsztatowej korzystają z wielu narzędzi edukacyjnych polskich firm. Między 01.11. a 05.11.2021 r. odbyła się wystawa „Art & Children”, którą przygotowała polska artystka Sylwia Grochowska. Runvido dostarczyło swoją technologię – z tego powodu do pełnego zwiedzania wystawy potrzebowano aplikacji mobilnej opartej na rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki niej, zwiedzający zobaczyli 14 wielkoformatowych obrazów animowanych za pomocą aplikacji. W ten sposób, przedstawione na plakatach dzieci ożyły, bo zaczęły mówić i poruszać się.

Podsumowując, wystawa promuje twórcze podejście do kwestii edukacji. Otwiera dzieci na poszukiwania estetyczne i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego za pomocą nowych technologii. Młodzi widzowie również poznają twórczość światowej klasy artystów, m.in. Romana Opałki, Wojciecha Fangora i Zofii Stryjeńskiej.

Informacja o wydarzeniu i udziale firmy Runvido w ekspozycji polskiego Pawilonu na Expo 2020 w Dubaju została opisana m.in. w poniższych artykułach:

Więcej

EXPO 2020

Wystawę obejrzeć można tu: prezentacja w języku angielskim

Nouvelles

One thought on “Wystawa Art & Children z udziałem Runvido na Expo 2020 Dubai

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

fr_FR