HomeZbliża się wystawa Art & Children w NiemczechARTICLE DE BLOGUEZbliża się wystawa Art & Children w Niemczech

Zbliża się wystawa Art & Children w Niemczech

Wystawa ART & CHILDREN była pokazywana po raz pierwszy w Pawilonie Polskim na Dubai World Expo 2020 i tylko w listopadzie 2021 roku odwiedziło ją prawie 40 000 gości. Obecnie wystawa zostanie zaprezentowana w Niemczech, w otwartej przestrzeni Biblioteki Centralnej, Konrad-Adenauer-Platz 1 w Dusseldorfie. 

Otwarcie wystawy zaplanowane jest na wtorek, 20 września 2022, godz. 15:00. Autorką wystaw jest Sylwia Grochowska historyk sztuki i fotograf z Warszawy. 

Partnerami projektu są: Instytut Polski Düsseldorf, Biblioteka Centralna KAP1 Düsseldorf, Miasto Düsseldorf i Miasto Stołeczne Warszawa w ramach partnerstwa miejskiego Düsseldorf-Warszawa oraz Startup Runvido.

Instalacja multimedialna składająca się z fotografii, filmu, aplikacji i hologramu łączy aspekt twórczy z edukacją. Otwiera dzieci (i nie tylko) na dziedzictwo kulturowe i odkrycia estetyczne spopularyzowane przez nowe technologie.

Obcowanie z wizerunkami na twarzach małych modeli, inspirowanych przez ważnych malarzy, pozwala dzieciom z całego świata zapoznać się z dziełami znanych mistrzów. W pełni interaktywna wizyta na wystawie jest możliwa za pośrednictwem aplikacji runvido.com.

Czytaj więcej

One thought on “Zbliża się wystawa Art & Children w Niemczech

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée.

fr_FR