HomeRunvido w Pałacu PrezydenckimaktualnościRunvido w Pałacu Prezydenckim

Runvido w Pałacu Prezydenckim

Runvido w Pałacu Prezydenckim. 8 maja 2018 roku odbyła się czwarta edycja inicjatywy Startupy w Pałacu – KOOPERACJA. To kolejne wydarzenie związane z cyklem spotkań inicjowanych przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę. Ich celem jest wsparcie ekosystemu startupów w Polsce oraz innowacyjnych polskich firm. Proces projektu polega na poszukiwaniach możliwości rozwoju, inwestorów, partnerów biznesowych oraz nowych rynków zbytu. Jako Runvido postanowiliśmy wziąć udział w przedsięwzięciu Startupy w Pałacu.

– Zadaniem władz, zwłaszcza tych najistotniejszych podmiotów władzy – czy to centralnej, regionalnej, czy lokalnej – jest budowanie także dobrego klimatu. Okazywanie zainteresowania przedsiębiorcom. Budowanie przyjaznego klimatu wokół prowadzonej działalności i właśnie także wokół działalności najmniejszej. Stąd cała ta idea „Startupów w Pałacu”. Żeby tutaj, do Pałacu Prezydenckiego – niektórzy mówią: jednego z absolutnie najważniejszych miejsc w Polsce – można było przyjść, podzielić się swoimi doświadczeniami, swoimi potrzebami i znaleźć się na tym rzeczywiście wysokim poziomie – mówił Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania „Startupy w Pałacu – KOOPERACJA”.

Siedziba prezydenta pełna pomysłów

W tej edycji formuła projektu została odwrócona, więc panelistami byli przedstawiciele pięciu polskich przedsiębiorstw. Osoby te co dzień współpracują z świeżo upieczonymi właścicielami biznesów, którzy w ten sposób chcą rozwinąć swoje skrzydła pod okiem innych, doświadczonych przedsiębiorców. Zaproszone startupy brały udział w wystąpieniach przedstawicieli dużych firm i korporacji. Prezentowali oni swoje oferty współpracy. Dla startupów to wyjątkowa, wręcz niepowtarzalna możliwość networkingu na wysokim poziomie, z zarządami największych polskich firm. Projekt ten z pewnością pozwolił młodym przedsiębiorcom pozyskać ogrom wiedzy gospodarczej, jak również spojrzeć na biznes z perspektywy mocnych, doświadczonych rekinów biznesu. Przedstawiciele firm mogli z kolei zaprezentować swoje dotychczasowe doświadczenie we współpracy ze startupami, ponadto wskazali perspektywy rozwoju przyszłych relacji biznesowych.          

Runvido w Pałacu Prezydenckim. Nasz startup – Runvido znalazł się wśród sześćdziesięciu pięciu startupów, które miały okazję wziąć udział w tej edycji spotkania. Uczestnicy dostali możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami spółek z różnych gałęzi przemysłu, a w rezultacie zaprezentowania swoich rozwiązań i pomysłów.

Czytaj więcej

Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PL