HomeStartup WeekNewsStartup Week

Startup Week

The company's goal is to expand to the European market. For this purpose, Runvido, along with seven other Warsaw companies, came to the capital of North Rhine-Westphalia for the Startupów.

Runvido wants to interest German companies with its product. The introduction to this was the presentation in Duesseldorf. The five-minute pitch was to convince the audience of the potential and originality of the business idea. 

The Polish-German Chamber of Industry and Commerce (AHK) helped organize meetings with potential partners, customers and investors. Information about the product offered and the innovative solution based on augmented reality was available on the Deutsche Welle website.

Historia pojawienia się Runvido na Tygodniu Startupów

Grzegorz i Natalia Ciosek, oglądając „Harry’ego Pottera”, kiedy w filmie ożywały strony magicznych ksiąg, zaczęli zastanawiać się, czy podobne technologie można by zastosować w komunikacji z klientami. Po zgromadzeniu potrzebnych informacji okazało się, że jest to możliwe. Kluczem do powstania całej magii jest Augmented Reality, czyli „rozszerzona rzeczywistość”. Wystarczyła jedynie aplikacja, która kojarzy zdjęcie z przypisanym jej filmem. Przedsiębiorcy postanowili wcielić w życie ten plan i stworzyli aplikację, która ożywia materiały 2D. Szybko okazało się, że to rozwiązanie może być zastosowane w wielu różnych branżach, a na dodatek na wiele różnych sposobów. Faktem jest, że technologia ta ma ogromne, nieskończone możliwości, które ogranicza jedynie ludzka wyobraźnia.

We wrześniu 2017 r. powstała firma Runvido, a już kilka miesięcy później zyskiwała już zainteresowanie pierwszych klientów. Teraz już z aplikacji Runvido korzysta więcej znanych marek, banków i różnego rodzaju media. – To skuteczny sposób komunikacji z klientem – przekonuje Grzegorz Ciosek. – Na nośniku można zmieścić więcej informacji niż na tradycyjnej ulotce – wyjaśnia. Dodaje, że korporacje mogą dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzić nawet 70% kosztów druku. Przekaz również okazuje się być bardziej efektywny. – Klienci szybciej decydują się na zakup – dodaje Natalia Ciosek, która teraz chce zainteresować produktem niemieckie koncerny.

Startup Week

More

News

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_US