HomeGra turystyczna

Gra turystyczna

Branża: Turystyczna
Krajobraz Portugalii: Malownicze wzgórza, błękitne niebo i wybrzeże oceanu. Odkryj urok tego pięknego kraju pełnego kultury i przyrody.

Hop on Hop off

Autobusy Hop On Hop Off, pozwalają turystom zwiedzać różne atrakcje i miejsca w miastach w Portugalii w dogodny sposób. Działają one na zasadzie „wsiądź i wysiądź”, co oznacza, że pasażerowie mają możliwość wsiadania i wysiadania z autobusu na dowolnym przystanku wzdłuż trasy, zgodnie z własnymi preferencjami. Autobusy te są często dwupiętrowe, z otwartym górnym pokładem, co daje pasażerom doskonałą możliwość podziwiania zabytków i krajobrazów podczas jazdy. Bilety na te autobusy są zazwyczaj ważne przez 24, 48 lub 72 godziny, co pozwala turystom na elastyczne zwiedzanie miasta. W Portugalii takie autobusy działają m.in. w Lizbonie, Porto czy Faro.

Wyzwanie

Zmotywowanie Turystów do Aktywnego Zwiedzania Miast Portugalii

Klient, osoba niepowiązana z firmą zarządzającą autobusami turystycznymi Hop On Hop Off, zauważył problem związany z tym, że turyści nie wysiadają z autobusów, aby aktywnie zwiedzać miasta Portugalii takie jak Porto, Funchal, Sintra czy Lizbona. Chciał znaleźć sposób, aby zachęcić ludzi do opuszczenia autobusów i docenienia piękna miejsc, wchodząc do środka zabytków i odkrywając ich tajemnice, zamiast tylko oglądać je z zewnątrz przez okna autobusu.

Rozwiązanie

Runvido Tworzy Angażującą Grę Mobilną z Rozszerzoną Rzeczywistością

Runvido, spółka specjalizująca się w tworzeniu spersonalizowanych aplikacji i gier, zaproponowało stworzenie gry z rozszerzoną rzeczywistością, która zachęci turystów do zwiedzania i opuszczenia autobusów. Gra polegała na tym, że uczestnicy musieli wysiąść z autobusu, zwiedzić miejsce, a następnie zrobić zdjęcie lub zeskanować określony obiekt jako potwierdzenie wykonania zadania. Gracze zdobywali punkty za każde ukończone zadanie i odkrywali ciekawostki związane z odwiedzanymi miejscami. Aplikacja korzystała z geolokalizacji, aby dostarczać uczestnikom zadania dopasowane do ich aktualnej lokalizacji.

Wyniki

Zwiększone Zainteresowanie Aktywnym Zwiedzaniem i Odkrywaniem Nowych Miejsc

Dzięki innowacyjnej grze AR stworzonej przez Runvido, turyści byli bardziej zainteresowani opuszczaniem autobusów Hop On Hop Off i aktywnym zwiedzaniem miast. Gra przyciągała turystów, którzy chętnie odkrywali nowe miejsca, jednocześnie uczestnicząc w zabawie. W rezultacie liczba graczy korzystających z gry wzrosła, a zwiedzanie stało się bardziej angażujące i satysfakcjonujące.

 

Runvido, dzięki swojemu doświadczeniu w tworzeniu spersonalizowanych aplikacji oraz gier, pomyślnie zmierzyła się z wyzwaniem postawionym przez klienta. Opracowali angażującą grę AR, która zmotywowała turystów do opuszczenia autobusów Hop On Hop Off i aktywnego zwiedzania miast. W efekcie liczba graczy korzystających z gry wzrosła, a Runvido zyskało zadowolonego klienta oraz turystów, którzy docenili innowacyjne podejście.

Kontakt
Runvido Sp z o.o. ul. Twarda 18,
00-105 Warszawa, Polska

office(at)runvido.com

Pobierz aplikację

office(at)runvido.com

All rights are reserved by Runvido

Runvido ltd.

pl_PL